top of page
Balení_3.jpg

Jak vybrat a co by měl splňovat

skladový systém (WMS)?

Checklist

Stáhněte si zdarma náš checklist!

Moderní logistická centra, která chtějí plnit zákaznické potřeby a zároveň zachovat profitabilitu, potřebují sofistikovanou podporu. Nároky na rychlost a přesnost procesů při zachování ekonomické efektivity se neustále zvyšují. Toto všechno bez špičkového WMS, ideálně obsahujícího prvky IoT a přehledného výkonového reportingu s notifikací neshod, dnes již vlastně není možné.

Rudolf Malý, ALog.

Logistický auditor a Víceprezident pro vzdělávání v Logistické akademii

Jak efektivně řídit svou logistiku?

Investujte do kvalitního WMS!

Skladový systém neboli WMS (Warehouse Management System) je software, který monitoruje a řídí každodenní provoz ve vašem skladu. Je základním předpokladem pro tzv. řízený sklad, kdy je manipulace s každým produktem algoritmicky optimalizována na základě dat.

Na základě informací z WMS mohou logističtí manažeři např. identifikovat slabá místa v provozu a následně upravovat pracovní postupy. Obecně řečeno, WMS je vodítkem pro každodenní úkoly i dlouhodobé strategické cíle.

Jaké výhody WMS přináší?

Implementace WMS zpočátku představuje vysokou vstupní investici, nicméně jeho správným využíváním snížíte své celkové náklady za logistiku. Skladový systém s sebou přináší např.:

  • Přesnější počty zásob

  • Efektivnější odbavování objednávek

  • Vyšší produktivitu skladu

  • Snížení intralogistických nákladů

  • Informace pro strategická rozhodnutí

  • Pravděpodobnější podnikatelský růst

Kompletní informace o skladovém systému a detailní popis jednotlivých výhod naleznete na našem blogu.

Existuje i jiná možnost?

V České republice se po vzoru západních zemí a USA stále více objevuje možnost outsourcingu logistiky, neboli tzv. externí fulfillment. Jedná se o levnější variantu? Jak je možné porovnat vaše celkové logistické náklady s touto službou? Jaké jsou výhody fulfillmentu a je pro vaše podnikání outsourcing logistiky vhodným řešením?

Na tyto a další otázky vám odpoví náš e-book, který je zdarma ke stažení zde!

3 základní tipy pro výběr WMS

Profil_9.jpg

Propojení s vaším

e-shopem

Vyberte si takové WMS, které je schopno automaticky, oboustranně a v reálném čase přenášet všechna relevantní data s vaší e-shopovou platformou.

Picking_1_edited.jpg

Kompatibilita s vaším

skladovým vybavením

Ujistěte se, že je pořizované WMS kompatibilní s veškerým vaším skladovým vybavením, jako jsou skenery, terminály, tiskárny, váhy a další hardwarová zařízení.

_DSC3508_edited.jpg

Prokazatelné ROI

Ještě před nákupem se snažte zjistit časové a finanční úspory pořizovaného softwaru. O kolik se zvýší přesnost a rychlost vychystávání objednávek, přesnost evidence zásob nebo kolik průměrně ušetříte za měsíc?

Max.png

K tomu, abyste mohli řídit sklad flexibilně, efektivně a kvalitně, potřebujete nástroj, který vám to bude schopen zajistit. Za vším hledejte WMS. Při jeho správném nastavení můžete řídit skladové procesy autonomně a navíc získáte přístup k vašim intralogistickým reportům. Jste tak schopni rozpoznat slabá místa v procesu, navazujícími optimalizačními kroky postupně zvýšíte rychlost i spolehlivost v doručování objednávek vašim zákazníkům.“

Max Kovář,

CLO Skladon

bottom of page