top of page

Jak si snadno spočítat

celkové logistické náklady?

Kalkulacka

U některých firem jsem při auditu zjistil, že ve výpočtech logistických nákladů chybí často až 60 % skutečně vznikajících nákladů. Majitelé firem se pak mylně

domnívají, že je výkon jejich logistiky efektivní.

Rudolf Malý, ALog.

Logistický auditor a Viceprezident pro vzdělávání v Logistické akademii

Co vše zahrnout do 

logistických nákladů

Logistické náklady detailně

Abyste byli schopni spočítat své logistické náklady, je třeba zahrnout měsíční výdaje spojené se skladováním, obalovými materiály, pracovní silou a dopravou. Co vše do těchto položek zařadit a jak postupovat? Odpovědi najdete právě v naší kalkulačce. Pokud jste na pochybách, stáhněte si také náš e-book, který vás teoreticky a krok po kroku navede na správnou logistickou cestu. Co vyplněním kalkulačky také získáte? Přesný náklad na odbavení jedné zásilky, který je naprostým základem pro další optimalizační a rozhodovací kroky!

Získejte odpovědi z naší kalkulačky

Naše logistická kalkulačka, která byla vytvořena ve spolupráci s auditory s mnohaletými zkušenostmi, vám odpoví na tyto logistické otázky:

  1. Znáte své náklady na intralogistiku?

  2. Dokážete přesně říct, kolik vás stojí vychystání jedné zásilky?

  3. Dokážete do svých nákladů započítat jednorázové investice, jako je vybavení skladu nebo pořízení skladového systému (WMS)?

  4. Zařazujete správně do výpočtů svůj čas nebo čas svých řídících a ostatních logistických pracovníků?

Vlastní logistika nebo její outsourcing?

Výsledek z kalkulačky pro vás může být podkladem pro finanční porovnání s možností logistického outsourcingu. Tato služba je u e-shopů v České republice, po vzoru západních sousedů a zejména USA, stále častější variantou. Na našem trhu již existuje řada jeho poskytovatelů, jak ale vybrat toho nejvhodnějšího pro vaše podnikání? Stáhněte si naši příručku pro výběr logistického partnera, která obsahuje baterii praktických otázek pro vaše konečné rozhodnutí.

Stáhněte si zdarma naši kalkulačku!

Snímek obrazovky 2021-02-19 v 15.16.50-

Intralogistika

Do intralogistiky spadají všechny aktivity prováděné přímo ve skladu, resp. v návaznosti na něj. Z finanční stránky zde počítejte s náklady na logistický personál, dalšími fixními i variabilními provozními položkami nebo investicemi.

Doprava_2.jpg

Distribuce

Základem jsou výdaje na účet vašich dopravců za doručení zásilek koncovým zákazníkům. Součástí distribučních nákladů je také obalový materiál, vybraný dle povahy vašich produktů.

Výsledek

Výsledná hodnota je sumou intralogistických a distribučních nákladů. Dozvíte se z ní váš celkový náklad na 1 zásilku a slouží také jako podklad pro možné finanční porovnání s outsourcingem logistiky.

„Jednou z nejčastějších chyb, kterou rostoucí eshopy dělají je samotný náhled na logistiku jako na něco, co se vždy “nějak zařídí.” Logistiku nelze stavět na současný stav. Je třeba myslet minimálně dva roky dopředu. S budováním vlastní logistiky jsou často spojeny vysoké náklady a investice do vybavení skladu, softwaru, kaucí, legislativních náležitostí a podobně. Pokud již celé toto kolečko absolvujete a za 6 měsíců zjistíte, že jste vyrostli natolik, že vám již současný stav opět nevyhovuje, bude to pro vás časově i finančně náročná rána.“

Konstantin Margaretis,

CEO Skladon

bottom of page