top of page

Jak vybrat ideálního

partnera pro fulfillment?

Služba outsourcovaného fulfillmentu s sebou přináší výhody pouze tehdy, pokud se můžete opřít o spolehlivého logistického partnera. Důležitým předpokladem k oboustranné a dlouhodobé pozitivní spolupráci je, stejně jako v osobním životě, vzájemně otevřená komunikace a to již od začátku obchodního vztahu. 

Patrik Babinec

CCO & Co-Founder Skladon

Výhody a nevýhody

outsourcingu logistiky

Výhody outsourcingu logistiky

Úspora času

Svěřením logistiky externímu partnerovi získáváte čas na jiné oblasti vašeho podnikání, jako je např. efektivizace prodejních kanálů, marketing, optimalizace produktového portfolia a další. Outsourcing je tak předpokladem pro váš růst.

Úspora provozních nákladů

Platíte pouze tehdy, když prodáváte a neřešíte prostoje svých skladníků v momentě snížení poptávky po vašich produktech. Díky kumulaci objednávek ostatních e-shopů vašeho partnera ušetříte také na dopravě nebo při nákupu obalových materiálů.

Snížení fixních nákladů

Platíte pouze za prostor, který reálně využíváte. Administrativně neřešíte pojištění zboží ve skladu partnera nebo výdaje za energie. Změňte své fixní náklady na variabilní!

Přesměrování investic

Outsourcingem logistiky neinvestujete do vybavení skladu, jako jsou regály, pracovní stoly, tiskárny, pracovní pomůcky, skladový systém a další nezbytné položky pro jeho fungování.

Odbourání starostí se skladovým prostorem a zaměstnanci

Zodpovědný logistický partner vám je schopný nabídnout odpovídající velikost skladového prostoru a kapacitu personálu podle vašich aktuálních prodejních potřeb – pro sezónní špičku i prodejní pokles.

Odstranění logistických legislativních starostí

Odpadají vám legislativní a administrativní povinnosti spojené s provozem skladu, jako jsou smlouvy, interní předpisy, povolení, certifikáty, revize systému nebo bezpečnostní opatření.

Převedení starostí se zásilkami

Logistický partner je plně zodpovědný za správné a včasné doručení objednávek vašim koncovým zákazníkům a to i během sezónních špiček. Vyřeší za vás reklamace, vratky nebo clo v momentě zasílání do třetích zemí.

Nevýhody outsourcingu logistiky

Špatně nastavená spolupráce

V případě výběru nekvalitního partnera může outsourcing logistiky nenávratně poškodit vaše podnikání. Doporučujeme vašeho partnera poznat hned na začátku obchodního vztahu, konkrétně pokládat detailní dotazy (viz náš dotazník), ověřovat si odbornost a oboustranně otevřeně komunikovat.

Ztráta fyzické kontroly nad zbožím

Outsourcingem logistiky prodáváte zboží, které jste z většiny neměli šanci vizuálně zkontrolovat. Částečně to mohou vyřešit referenční návštěvy skladu, které jsou však limitujícím řešením. Právě proto je důležité poznat všechny provozní operace nového skladu, vydefinovat si scénáře i pravidla spolupráce. Dopředu si zjistěte také míru flexibility vašim konkrétním požadavkům.

Ztráta systémové kontroly nad zbožím

Zjistěte si, jak vám budou předávány informace o vašich zásobách, objednávkách, reklamacích, vratkách apod. Ideálním řešením je klientská aplikace, která poskytuje kompletní přehled o klientově logistice a její informace jsou v reálném čase, online a 24/7.

Nekvalitní systémové propojení

Ověřte si, jak je fulfillmentový odborník schopen zajistit správnost oboustranného přenosu všech relevantních dat mezi vaší e-shop platformou a svým skladovým systémem (WMS). Získejte jistotu, že informace na vašem e-shopu budou vždy aktuální.

Dotaznik

Stáhněte si zdarma náš dotazník!

3 základní oblasti při výběru

partnera pro logistiku

Spolehlivost

Ptejte se na otázky související s obsahem nabízené služby, ceníkovou strukturou, adaptací vašim požadavkům, garancí přesnosti vychystávání, výběrem dopravců, propojením vašeho e-shopu se skladovým systémem partnera aj.

Profil_9.jpg

Bezpečnost

Znáte odpovědi na otázky týkající se podmínek pojištění vašeho zboží ve skladu partnera, bezpečnostního systému, zabezpečení a zálohy vašich dat, odbornosti skladového personálu nebo pravidel návštěv skladu?

Picking_3.jpg

Rychlost

Víte, jaké má časové limity váš logistický partner, co se týče rychlosti odbavení objednávek? Nebo jak je flexibilní v odpovídání na dotazy související s objednávkami koncových zákazníků svých klientů?

„Nyní můžeme všechnu naši energii zaměřit na zákaznickou podporu a prodej s vědomím, že se o naši logistiku starají experti. Prodáváme nanovlákenné roušky a respirátory, naše prodeje proto dost ovlivňuje aktuální epidemiologická situace a vládní opatření. Díky spolupráci s fullfilmentovou službou se dokážeme velmi rychle přizpůsobit velké poptávce.“

Lucie Konečná,

COO nanoSPACE s.r.o.

bottom of page